WLF

array(1) { [0]=> array(26) { ["ID"]=> int(73952) ["post_author"]=> string(2) "52" ["post_date"]=> string(19) "2021-10-19 16:06:53" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-10-19 14:06:53" ["post_content"]=> string(1258) "Në kuadër të projektit Work-Life-Flow (WLF), është mbajtur trajnimi “EFQM Foundation Training for WLF Project”, projekt ky i cili synon të nxisë një rrjedhë pozitive të punës me jetën post-pandemike, që vjen nga puna në distancë dhe distancimi shoqëror.   UBT në këtë trajnim u përfaqësua nga profesoresha Deniz Celcima dhe përfaqësuesja e Zyrës për Marrëdhënie Ndërkombëtare, Erëza Mehmeti, ku kanë diskutuar me pjesëmarrësit dhe partnerët e tjerë të këtij projekti për modelin EFQM, ekosistemin e organizatës, dhe çështje dhe tema të tjera me interes për partnerët dhe projektin WLF.   Ndër të tjera, në këtë trajnim i cili është mbajtur virtualisht është diskutuar për megatrends dhe për mënyrën se si ndikojnë universitetet në ekosistemin e organizatës, duke përfshirë mundësitë, sfidat, vlerat, të tashmen dhe të ardhmen si një koncept të tërë.   UBT është partner i këtij projekti bashkë me institucione dhe organizata si: University of Barcelona, Waterford Institute of Technology, University of Coimbra, IBK MANAGEMENT SOLUTIONS GMBH, ESKILARA S. KOOP TXIKIA dhe Institute of Industrial Engineers & Safety Management Systems.  " ["post_title"]=> string(105) "UBT partner në projektin WLF, pjesëmarrës në trajnimin “EFQM Foundation Training for WLF Project”" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(94) "ubt-partner-ne-projektin-wlf-pjesemarres-ne-trajnimin-efqm-foundation-training-for-wlf-project" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2022-05-19 12:40:07" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2022-05-19 11:40:07" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://www.ubt-uni.net/?p=73952" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" ["featured_image_src"]=> string(70) "https://www.ubt-uni.net/wp-content/uploads/2021/10/IMG_0557-Medium.jpg" ["permalink"]=> string(122) "https://www.ubt-uni.net/sq/ubt-partner-ne-projektin-wlf-pjesemarres-ne-trajnimin-efqm-foundation-training-for-wlf-project/" } }